gwiazdka


   

" Czerwonokrzyska Gwiazdka" 2016

  

 

Oddział  Rejonowy  Polskiego  Czerwonego  Krzyża  w  Wieluniu  z  udziałem wolontariuszy ze szkół ponadgimnazjalnych: I LO  im. T. Kościuszki , II LO  im. J. Korczaka, ZS nr 1 w Wieluniu, ZS nr 3 im. M. Kopernika, Międzyszkolnej Bursy w Wieluniu oraz Publicznego Gimnazjum w Wierzchlesie przeprowadził  przedświąteczną akcję pod hasłem,,Czerwonokrzyska  Gwiazdka ” 2016. 

Serdecznie dziękujemy wszystkim współorganizatorom naszego przedsięwzięcia, ludziom dobrej woli za życzliwośc i ofiarność,dyrektorom szkół za przychylność, młodzieży za zaangażowanie oraz dyrekcjom wieluńskich marketów: Carrefour, Intermarche, Lewiatan / Pszczółka oraz RHS Sp. z o.o. - Sedal w Wieluniu.

 
Dzięki naszym wspólnym działaniom mogliśmy przygotować paczki świąteczne dla 199 uczniów z rodzin najuboższych  z 30 placówek - szkół  naszego rejonu na łączną kwotę: 6.592,56 złotych.

Ofiarności nie zabrakło wśród najmłodszych uczniów, którzy przyłączyli się również przekazując maskotki - pluszaczki oraz artykuły spożywcze:

SP w Niedzielsku, SP nr 5 w Wieluniu , ZSS w Dzietrznikach, Gimnazjum SPSK w Drobnicach, KSP SPSK i Gimnazjum SPSK w Czernicach, SP w Okalewie.    

 

Wszystkim osobom prywatnym i instytucjom, które przyłączyły się do akcji serdeczne dziękujemy!


POLSKI CZERWONY KRZYŻ w Wieluniu życzy Wesołych Świąt Bożego Narodzenia oraz Szczęśliwego Nowego ROKU 2017

 


                  

 120. rocznica prapremiery baletu


                                 Podaruj dzieciom GODNE Święta! 

 

                                              


Co 4 dziecko w Polsce jest niedożywione, a co 8 żyje w ubóstwie. Ich rodzice zaliczają się do 1/3 społeczeństwa, które na co dzień żyje w niedostatku. Święta Bożego Narodzenia to szczególny okres w roku. Polski Czerwony Krzyż prowadzi w grudniu kampanię pod hasłem: „Podaruj dzieciom GODNE Święta”. 

 

Każdego roku członkowie, wolontariusze i pracownicy PCK prowadzą różnorodne działania, których celem jest pozyskanie pieniędzy i darów rzeczowych dla osób wymagających wsparcia, a przede wszystkim na przygotowanie paczek świątecznych dla dzieci z rodzin najuboższych naszego Rejonu. 

 

     

        Jutro Światowy Dzień Walki z Głodem; PCK w Wieluniu rozdaje paczki dla potrzebujących