Statystyka

Użytkowników : 1143
Artykułów : 49
Zakładki : 27
Odsłon : 266304

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 40 gości  


Co oznacza skrót PCK?

odp. Jest to rozwiniecie skrótu Polski Czerwony Krzyż .

Co znaczy skrót SIM?

odp. Oznacza Społeczny Instruktor Młodzieżowy. Skrót występuje nierozerwalnie z skrótem PCK. I tylko taka forma SIM PCK jest poprawna prawnie.

Kto jest SIM’em PCK?
odp. Jest to wolontariusz, dobrowolnie działający na rzecz lokalnej społeczności. SIM’em może zostać każdy, kto tego chce. Aczkolwiek wymagane od niego jest, aby był kreatywny oraz zdolny do pracy w grupie.

Czym się zajmuje SIM PCK?
odp. Zadania są różne, jest to ściśle zależne od macierzystej grupy sim. Począwszy od akcji wolontariatowych, polegających na pozyskiwaniu środków na rzecz biedniejszej ludności regionu. Przechodząc do promowania PCK przez różnego rodzaju typu akcje wśród przedszkolaków (projekt „Wiewiórka”) gimnazjalistów oraz licealistów
(projekt „Gorączka złota). Ponadto zadaniem grupy może być także koordynowanie akcji HDK czy urządzanie pogadanek z młodzieżą o podstawach pierwszej pomocy. Dopełnieniem tego obrazu są jeszcze happeningi oraz promowanie zdrowego stylu życia. Ogólnie rzecz mówiąc bardzo szeroki wachlarz wyboru.

Dlaczego warto zostać SIM’em?
Bo doznasz wartości ciekawych w swoim życiu, poznasz interesujących ludzi, przeżyjesz niezwykłe przygody i to nic nie kosztuje.